Anasayfa | Organizasyonlar | Galeri | Mutfak | Mesire Alanımız | Hakkımızda | İletişim       
 
  

SODES Düşler Alemi, Kozan Belediyesi tarafından hazırlanan bir proje ile, Kalkınma Bakanlığı 2012 SODES programına başvurulması ile başladı. Kabul edilen proje 29 Kasım 2012 yılında Adana Valiliği ve Kozan Belediyesi tarafından karşılıklı olarak imzalandı.

22 Haziran 2013 tarihinde hizmet vermeye başladı. Düşler alemi yıllar önce Orman İşletmesine bağlı olarak Kır Gazinosu adı ile hizmet veren bir tesis iken, çeşitli nedenlerden dolayı 2 kez yangın çıkması, tesisin kaderine terk edilme vesilesi olmuştu. Mezbelelik olarak uzun yıllar çürümeye terk edilen bina Kozan Belediyesi tarafından projelendirilip hayata geçirilmiştir.

Proje kapsamında ücretsiz kır düğünleri, mahalle piknikleri, çocuk şenlikleri, gençlik festivalleri ve seminerler düzenlenmiştir.

 2200 m2 kare alana oturtulmuş etkinlik alanı, profesyonel ışık ve ses sistemleri ile kurulu kapalı sahne, 100m2 açık oyun pisti, 200m2 kapalı seyir terası, bay bayan mescit, lavabo, gelin-damat makamı, çocuk oyun alanı ile organizasyonların yapıldığı orman içerisinde çimlendirilmiş özel bir alan olarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Restoran ve kafeterya bölümümüz 2 ayrı kapalı salondan oluşmaktadır. Ayrıca göl ve orman manzaralı açık terası mevcuttur. Bu teras 350 kişilik olup, kapalı salonlarımız ise 100 ve 250 kişi kapasitelidir. Yine bu konsepte dahil edilmiş çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Ayrıca 350 araçlık otoparkımız mevcuttur. Konuklarımız ücretsiz kablosuz internet hizmetimizden faydalanabilir.

 
 
 
SODES    TÜRKİYE CUMHURİYETİ KALKINMA BAKANLIĞI    ADANA VALİLİĞİ    KOZAN BELEDİYESİ Adana - Sivas Karayolu 13. Km. Kozan Barajı Civarı Dağlıca Köyü Kozan/Adana
Telefon: +90 (322) 546 20 30
© Copyright 2013 KOZAN DÜŞLER ALEMİ Tüm hakları saklıdır.